piątek, 20 maja 2022

Grecja na wakacje - Zakynthos


Dzis chciałam przypomnieć Wam, dlaczego warto odwiedzić wspaniałą wyspę Zakynthos, korzystając z ofert takich miejsc jak Itaka. Nadeszła przez wszystkich oczekiwana wiosna, a za nią będzie już tylko lato - czas, na który wielu czeka. Urlop i wakacje to dobry moment, by poznawać świat. Po pandemii drzwi najbardziej turystycznych krajów stoją otworem. 
Kto powinien wziąć pod uwagę Zakynthos  w planach wakacyjnych?

Każdy, kto pragnie pięknych widoków, kąpieli w ciepłej, lazurowej wodzie, oraz odpoczynku na plaży powinien wziąć pod uwagę to miejsce. Jest ono idealne dla rodzin z dziećmi, par, singli. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Coś dla siebie, czyli najpopularniejsze atrakcje wyspy Zakynthos

1. Najpopularniejszym miejscem na całej wyspie jak tak zwana Zatoka Wraku. Jest to mała zatoczka z niesamowicie piękną plażą. Wyróżnia ją to, że stoi tam ogromny wrak statku. Dotrzeć tam można tylko drogą morską - nie prowadzi tam żadna trasa z lądu. Wiele lokalnych biur podróży oferuje rejs właśnie tam. Miejsce to można także podziwiać z ogromnego klifu. Nic nie zachwyciło nas tak bardzo jak widok, który mogliśmy podziwiać z ogromnej wysokości. Wspanialszą okazała się jedynie kąpiel w wodzie, na którą wcześniej patrzyliśmy z wysokości. 

2. Marathonisi - wyspa żółwi to kolejne miejsce, które warto dodać na listę tych do odwiedzenia. Tam właśnie składają jaja popularne żółwie, które zamieszkują wybrzeża Zakynthos. Można tam popłynąć statkiem. Warto choćby dla pięknej plaży, która znajduje się właśnie ma Marathonisi. Ciepła woda, wspaniałe widoki i możliwość spotkania ogromnego żółwia to zalety tego miejsca. Nam udało się go zobaczyć - był zachwycający! 

3. Xigia Beach to plaża, którą czuć jak z daleka! Specyficzny zapach siarki, która wypływa do wody przy brzegach tej plaży, jest jej znakiem rozpoznawczym. Koniecznie musisz zobaczyć to miejsce! Nas zachwyciły tam wspaniałe skały, wystające z pięknej, lazurowej wody. Przebywanie w takim miejscu przynosi korzyści zdrowotne, więc warto spędzić więcej czasu. 
4. Blue Caves, czyli błękitne groty, do których wpłynąć można statkiem. Światło pada w taki sposób, że woda wydaje się zupełnie niebieska. Odważni mogą nurkować w tym miejscu, dostarczając sobie niezapomnianych wrażeń.

5. Banana Beach to miejsce sportów wodnych. Długa, piaszczysta plaża zachęca do spędzenia tam większej ilości czasu. My korzystaliśmy z przejażdżkom tak zwanym bananem - wrażenia są niezapomniane! 
Zakynthos jest wyspą, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tam miejsce dla miłośników plażowania, sportów wodnych, jak i zwiedzania. Kochający piękne widoki nasycą się tam nimi do granic możliwości! Z całego serca polecamy wakacje w tym wspaniałym miejscu.


"artykuł sponsorowany