poniedziałek, 20 marca 2017

Zanim zaczniemy, kilka słów o nas! :)

Mam na imię Ola i to ja zajmowała się będę prowadzeniem bloga, fanpage na Facebooku czy kontem na Instagramie. Nie jest to dla mnie problemem, bo bardzo lubię pisać! Teraz postaram się Wam nas przedstawić. Najpierw każde z osobna, potem razem! ;)Jestem jeszcze studentką. Ale mam nadzieję że już w czerwcu będę cieszyła się dyplomem magistra pedagogiki! To własnie na studiach zainteresowałam się zagadnieniami związanymi z kreatywnością, dzięki bardzo ciekawym wykładom pana profesora Krzysztofa Szmidta. I tak mi już zostało, że kreatywność stała się moim numerem jeden, jeśli chodzi o zainteresowania pedagogiczne. Moje prace - licencjacka i magisterska związane są z twórczym pisaniem (sama tworzę, ale o tym za chwilę). Prowadziłam już warsztaty kreatywności, lekcje twórczego myślenia, przeszłam kurs, podczas którego nabyłam najważniejszych umiejętności związanych z rozwijaniem kreatywności u innych ludzi. Brałam udział w Odysei Umysłu - jest to największy konkurs kreatywności na świecie. Nie będzie to pewnie zaskoczeniem kiedy powiem, że narodził się w Stanach Zjednoczonych. :) Jeden raz byłam uczestnikiem, dwa razy sędzią. Moja domowa biblioteka coraz bardziej zapełnia się literaturą naukową związaną z kreatywnością, a ja sama chodzę do Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, żeby móc w przyszłości w pełni profesjonalnie prowadzić warsztaty twórczości. Dlatego też marzę o wyjeździe do miejsc, które według naukowców są najbardziej twórczymi na świecie. Chcę spróbować odkryć, dlaczego tak jest i poczuć na własnej skórze działanie tego, co sprzyja tworzeniu.

Oczywiście poza kreatywnością mam inne zainteresowania - pierwszym z nich jest pisanie. Jestem po debiucie literackim, w 2015 roku wydałam tomik poezji. Chciałabym napisać książkę. Jednak bardzo potrzebuję inspiracji, której szukać chcę własnie w najbardziej twórczych miejscach świata! :) Ponadto interesuję się wieloma przeróżnymi sprawami. Lubię śpiewać i grać na gitarze, powadzić zajęcia i warsztaty, a najbardziej lubię sobotnie spotkania z Oazą Dzieci Bożych, na której wraz z mężem jesteśmy animatorami. Jestem osoba, która ma bardzo dużo pomysłów i wszystkie chce zrealizować. Czasami padam ze zmęczenia, ale udaje mi się spełniać marzenia - właśnie dzięki ciężkiej pracy. :) Myślę, że na tę chwilę tyle wystarczy - na pewno poznacie mnie lepiej kiedy będę pisała tego bloga! :) Jeśli chcecie poczytać moje wiersze - zapraszam: Poezja Aleksandra Dec

Kim jest mój mąż? Nie, nie jest pedagogiem, jak ja. ;)  Ma na imię Adrian i jest inżynierem, w tym roku zostanie także magistrem. Automatyk i robotyk, jednocześnie bardzo kreatywna osoba. Także brał udział w Odysei Umysły, gdzie udowodnił, że jego twórcze myślenie jest tak rozwinięte, że niejeden mógłby pozazdrościć. ;) Bardzo lubi chodzić, zwłaszcza po górach i lasach. I razem ze mną chce poszukiwać kreatywności w Stanach. Jest też bardzo odważnym kierowcą - bez niego nie dałabym tam rady. ;)

Ślub wzięliśmy w sierpniu 2016 roku więc jest nadzieja, że to w USA będziemy świętować rocznicę! :) Historia naszego poznania się jest bardzo ciekawa, jednak pozwolę sobie zostawić ją na poźniej.

Rozpisałam się, osoby lubiące pisać podobno tak już mają! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz