niedziela, 19 marca 2017

Do USA w poszukiwaniu kreatywności

Planujemy z mężem podróż do USA - konkretnie do Kalifornii i okolic oraz do Teksasu. Wybór miejsc nie jest przypadkowy. Z badan naukowców wynika, że są to najbardziej twórcze rejony na świecie. Co to oznacza?
To własnie tam powstaje najwięcej ciekawych, twórczych i innowacyjnych pomysłów, rozwiązań. Ja zajmuję się tematami związanymi z kreatywnością, mojemu mężowi także nie są obce, więc bardzo chcemy pojechać tam i zobaczyć wszelkie "objawy" kreatywności ludzi tam żyjących. Znane miejsca oglądać będziemy w zupełnie inny sposób, doszukując się twórczych rozwiązań - zwłaszcza tych na poziomie amatorskim i codziennym. Rozmawiać będziemy z ludźmi i chłonąc tę całą atmosferę, sprzyjającą tworzeniu.

Po powrocie być może uda się napisać książkę o tym, co takiego odkryliśmy podczas naszej "wyprawy badawczej" ;). Relacjonować wszystko będziemy także na blogu.

Wyjazd planujemy mniej więcej w lipcu lub sierpniu, a do tego czasu dzielić będziemy się z Wami przygotowaniami, opisywać miejsca, które chcemy "obejrzeć" z innej perspektywy. W najbliższym czasie postaram się opowiedzieć Wam więcej o nas! :) 

Jednocześnie wciąż szukamy sponsorów dla naszego projektu podróżnego. 

Zapraszamy do śledzenia bloga! :)

4 komentarze:

 1. Wow, genialny pomysł! Jestem pewna, że uda się. Komu jeśli nie Tobie? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak już piszecie po polsku, to Kalifornia, Teksas... Powodzenia w podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia w realizacji planów. Byłam kiedyś w USA i z pewnością będziecie zachwyceni :) Mam takie pytanie, jako dwójka studentów skąd macie budżet na takie podróże?
  Pozdrawiam. Wera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Pracujemy, oszczędzamy, więc jakoś się udaje odłożyć ;) Stypendia też w tym pomagają :)

   Usuń